Stało się i budujemy dom. Niezbędny jest więc projekt domu, który należy mieć zanim zacznie się budowę. Bez projektu ani rusz! Oferty biur projektowych zawierają gotowe projekty domów, a przy wyborze tego, jak nasz dom będzie wyglądał warto dokładnie zapoznać się z gotowymi projektami.

Zaleć indywidualny projekt

Gdy się okaże, że żaden projekt nie jest dla nas interesujący, warto zamówić swój indywidualny projekt domu. Należy podczas spotkania z projektantem poinformować go o swoich pomysłach. Specjalista oceni, co jest możliwe, gdzie warto iść na kompromis, a które z naszych życzeń są niemożliwe do spełnienia i wyjaśni dlaczego. Należy uwzględnić obowiązujące warunki zabudowy, oszczędność energii w domu oraz ustalić budżet, który jesteśmy w stanie przeznaczyć na projekt i budowę domu. Projektant przygotuje ofertę zgodną z naszymi wytycznymi, a przygotowanie projektu domu niskobudżetowego, z zastosowaniem funkcjonalnych rozwiązań to podstawowa umiejętność każdego architekta. Każdy plan domu charakteryzuje się dokumentacją projektową oraz zastosowaniem odpowiedniej architektury dostosowanej do stylu domu zarówno takiego nowoczesnego jak i wzorowanego na klasycznych i tradycyjnych planach.

Domy drewniane

Domy drewniane są przykładem, gdzie ich projekty są nastawione nie tylko na funkcjonalność oraz oszczędność energii, która jest ważna w domach drewnianych, ze względu na zastosowany surowiec do jego budowy. Domy drewniane są charakterystyczne, gdyż w pewien sposób narzucają styl ich wnętrz, skłaniający się w kierunku stylowego domku górskiego. Nie należy traktować tego dosłownie, ale przyznają Państwo, że urok jakim odznaczają się domy drewniane, nie ma sobie równych.